Horský hotel Radegast

Horský hotel Radegast se nachází v nadmořské výšce 1121 m těsně pod vrcholem památné hory Radhošť v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Vrchol Radhoště nabízí krásné pohledy do širokého okolí Valašska. Za jasného počasí můžete zhlédnout Malou Fatru, Roháče i Praděd. Hotel se nachází na souřadnicích 49°29´35,4´´ s.z.š. a 18°13´49,7´´ v.z.d. a přesná nadmořská výška je 1121 m.

 

Hotel

Jedná se o celodřevěnou budovu, postavenou v letech 1933-35 typickou architekturou pro horská stavení. Je zde 13 pokojů, dvou a vícelůžkových s celkovou kapacitou 55 osob. Sociální zařízení se nachází na poschodí. K dispozici je stylová restaurace s kapacitou 50 míst a jídelna s obdobnou kapacitou.

Doprava k hotelu

Dopravním prostředkem je možné dojet na Pustevny, příjezdovou cestou z Prostřední Bečvy nebo lanovou dráhou z Trojanovic. Přístup k hotelu je možný z Pusteven, kolem sochy Radegast pěší chůzí. Cesta z Pusteven na hotel je vzdálena 4 km.

Letní venkovní posezení

V letním období jsou součástí hotelu dvě venkovní terasy s občerstvením a překrásnou vyhlídkou do širokého okolí. O víkendech pobyt na terase zpříjemňuje valašská cimbálová muzika.

Lyžování

V okolí Pusteven se vyskytuje několik sjezdovek. Nejbližší sjezdovka je vzdálena pouhých 200 m od hotelu a její délka je 400 m. Lyžařské středisko Pustevny je od hotelu vzdáleno 2 km. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. Středisko je vybaveno dvousedačkovou lanovou dráhou, vleky a systémem technického zasněžování. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. V zimním období je pravidelně strojově upravována běžkařská trasa z Pusteven až k hotelu. Délka trasy činí 8 km tam i zpět.  

Užitečné odkazy

Martin Trčka

Představujeme Vám naši další firmu zabývající se prodejem, výkupem a servisem sněžných pásových vozidel Kässbohrer PistenBully pro úpravu lyžařských sjezdových tratí.
Více na www.sneznerolby.cz

Ubytování v Luhačovicích

Možnost ubytování v krásném lázeňském městě Luhačovice v bezprostřední blízkosti centra. Jedná se o zcela nově zařízené ubytování. Více na: www.luhacovice-ubytovani.info

"Valašská královská univerzita"

Jak je zajisté obecně známo z tisku , z televize apod., Valašská univerzita je nejstarší a nejprestižnější univerzitou na světě . Je tak stará , že první zmínky o jejím založení se vůbec nenašly , nebo dokonce nedochovaly. 
Více na http://valasske-kralovstvi.cz/univerzita

Plavky Trčková

Skvělý výběr plavek naleznete na www.plavky-trckova.cz  

Aktuální počasí:

Otevírací doba

otevřeno denně od 9:00 do 20:00